Pielgrzymka rowerowa KSM do Karoliny Kózkówny

W lipcu 2008r. pielgrzymowałem do grobu Karoliny Kózkówny, patronki KSM.

Rozmiar: 8489 bajtów  Wspólna fotografia rowerowej pielgrzymki do Karoliny Kózkówny z księdzem Markiem Matybą. Fot. Bartosz Wiczyński

Fot. Michał Stoiński, Bartosz Wiczyński.

W drodze towarzyszyły nam dwa auta. W mniejszym Kwiatek i medyczka Agnieszka wieźli medykamenty, zapas wody do uzupełniania bidonów a czasem uczestników pielgrzymki których rowery uległy poważniejszej awarii. W większym, prowadzonym przez Staszka, jechały nasze logistyczki Magda i Paulina oraz bagaże i zapasy żywności.

Rozmiar: 18988 bajtów  Nie jechaliśmy głodni  Magda, Paulina i Agnieszka przygotowuje kolację

Fot. Michał Stoiński

Droga nie była łatwa lecz piękna. Pokonaliśmy równiny i strome podjazdy, przez Wartę za Koninem przeprawialiśmy się nawet promem. Przejechaliśmy ponad 600 km.

Jechaliśmy z Poznania przez:

  • 23.07.2008 Witkowo
  • 24.07.2008 Licheń
  • 25.07.2008 Kalisz
  • 26.07.2008 Wieluń
  • 27.07.2008 Częstochowę
  • 28.07.2008 Racławice
  • 29.07.2008 do Zabawy
  • 30.07.2008 następnie do Tarnowa
  • 31.07.2008 pociągiem wróciliśmy do Poznania

Z noclegami bywało różnie, czasem spaliśmy w łóżkach, ale najczęściej w śpiworach na karimatach. Jedynie Grzegorz bardziej dbał o komfort, pompując codziennie potężny materac turystyczny.

Tak spaliśmy. Fot. Michał Stoiński  Zabawa - rogatki. Fot. Michał Stoiński

Fot. Michał Stoiński

Przybyliśmy do wsi Wał Ruda w Parafii Zabawa, gdzie żyła Karolina Kózkówna. Karolina była pracowita i serdeczna. Każdą wolną chwilę poświęcała potrzebującym, czasem tylko życzliwego słowa, ale częściej poważniejszej troski. Karolina potrafiła przygotować zarówno do przyjęcia Sakramentu Chorych (wtedy zwanego Ostatnim Namaszczeniem) jak również zainteresować dzieci nauką pod polną gruszą. Dzięki pomocy Karoliny dzieci te wyrosły na dobrych, mądrych i dzielnych ludzi. To również dlatego członkowie KSM chcą brać z Karoliny przykład a dzieci które spotkaliśmy w Wał Rudzie jak przed laty modlą się u boku Karoliny. Męczeńska śmierć Karoliny nie zakończyła jej dzieła!

Zabawa. Przed Mszą św. Fot. Bartosz Wiczyński  Rozmiar: 4622 bajtów Wał Ruda - Parafia Zabawa, dzieci modlą się w domu  Karoliny Kózkówny. Fot. Bartosz Wiczyński

Fot. Michał Stoiński, Bartosz Wiczyński


ddddddddddddddd